Sopot

Sopot - nazywany letnią stolią Polski - to niewielki kurort położony nad Zatoka Gdańską, pomiędzy Gdynią a Gdańskiem, stanowiący naturalne centrum blisko milionowej aglomeracji trójmiejskiej  i województwa pomorskiego.
 
Dzięki lasom, strumieniom spływającym ze wzgórz, a także unikalnym warunkom mikroklimatycznym i bogatym zasobom wód leczniczych - Sopot stał się miejscem wypoczynku turystów z całej Europy. Wciśnięte między krawędź wysoczyzny   a wody Zatoki Gdańskiej, otoczone od wschodu lasami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, miasto zachowało swój unikalny charakter równiez jako ostoja rzadkich gatunków roślin i zwierząt.
 
Na przestrzeni 4,5 km całego brzegu Sopotu rozciągają się czyste, piaszczyste plaże, które przecina najdłuższe w Europie drewniane molo o długości 511,5 m - miejsce spacerów i imprez kulturalnych, a jednocześnie przystań jachtów i statków wycieczkowych.
Większość turystów przybywa tu latem, kiedy miasto tętni życiem, ale wystarczy, że w poszukiwaniu ciszy i wytchnienia skręcą   w jedną   z bocznych uliczek, a znajdą się w zupełnie innyn świecie - w świecei kameralnej przestrzeni uroczych kamieniczek i willi otoczonych drzewami, zabytkowymi parkami i ogrodami.

www.sopot.pl

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij