Atrakcje

Sopot to jedno z urokliwszych polskich miast i jeden z najpiękniejszych kurortów nad Bałtykiem. Koloryt miasta urzeka o każdej porze dnia i nocy, o każdej prze roku. Kochają go artyści, jest muzą dla poetów, budzi uwielbienie zwykłych ludzi. Jest w opinii mieszkańców idealnym miejscem do życia.

Niepowtarzalny klimat miasta tworzą wyjątkowe miejsca, którymi sopot szczyci się przed swoimi gośćmi.
Rozsławiony w całej Polsce deptak - potocznie zwany Monciakiem - to zamknięta dla ruchu samochodowego ulica Bohaterów Monte Cassino biegnąca prosto do molo. Po obu jej stronach mieszczą się malownicze kamieniczki, galerie, puby i kawiarnie. Mierząca ponad 600 m ulica stanowi główną arterię Sopotu, która szczególnie latem zamienia się w kolorową rzekę z tłumu rozkochanych w Sopocie turystów.

Najdłuższe w Europie drewniane molo wcina się w  morze na długość ponad 511 m. Powstałe w latach 20. XX w. - początkowo jako drewniany pomost - jest najbardziej rozpoznawalna wizytówką miasta, które przyciąga turytsów niczym magnes.
Szerokie i piaszczyste plaże rozciągają się na długość 4,5 km kuszą amatorów słonecznych kąpieli, a szukającym spokoju i wyciszenia oferuja unikalny klimat i wyśmienitą kuchnię usytuowanych tu restauarcji.

Atrakcją współczenej architektury Sopotu jest Krzywy Dom, usytuowany przy ulicy Bohaterów Monte Cassino. Budynek ten nawiązujący do rusunków Jana Marcina Szancera oraz Pera Dahleberga - szwedzkiego rysownika od lat mieszkającego w Sopocie, to już niemal symbol miasta, spajający świadczącą o uzdrowsikowej tradycji architekture miasta ze śiałymi wizjami projektantów.     

Opera Leśna - zadaszony amfiteatr, uchodzący w opinii fachowców za jeden z najzankomitszych pod względem akustyki obiektów w Europie - gości rokrocznie sławy muzyki klasycznej oraz popularnej dajac radośc tysiącom melomanów.

W zabytkowej willi z 1903 r. mieści się Muzem Sopotu, gdzie gromadzone są zbiory malarstwa, rzeźby oraz rzemiosła artystycznego ilustrujące dzieje miasta i regionu. w dorobku muzeum znajdują się także materiały o charatkterze archiwalnym - stare fotografie, pocztówki, dokumenty, mapy i publikacje związane z Sopotem - pokazujące barwną historię kurortu.

www.sopot.pl

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij